A Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) az alkotmányos rend provokációjának tartja azt a kormányzati szándékot, hogy vissza kívánják állítani a külső üzletrész-tulajdonosok szavazati jogát a szövetkezeti közgyűlésen - tájékoztatta az MTI-t pénteken Filipsz László, a MOSZ titkára. Szerinte ez azért érthetetlen, mivel a külső üzletrészesek közgyűlési szavazati jogát biztosító rendelkezést az Alkotmánybíróság két nappal ezelőtt megsemmisítette. A MOSZ szerint az Alkotmánybíróság szerdai határozata világosan kimondja, hogy a szövetkezeti közgyűlésen csak a tagoknak lehet szavazati joguk.
