BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A beszerzési árak harmadára ad átlagosan támogatást az FVM

A belföldi mezőgazdaságigép-forgalmazók tavaly mintegy 45 milliárd forint forgalmat bonyolítottak le. A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) idén is támogatja a mezőgépek- és technológiák beszerzését. A vissza nem térítendő támogatás aránya a gép árának átlagosan 30 százaléka.

2001. április 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Érdemes gépbeszerzésre, illetve géphasznosításra szövetkezniük a gazdálkodóknak, hiszen az FVM kiemelten támogatja a gépköröket - hívta fel a figyelmet Tamás Károly, az agrártárca leköszönt közigazgatási államtitkára tegnap az idei Agro+Mashexpo nemzetközi mezőgazdasági és mezőgép-kiállítás megnyitóján. Az FVM idén is átlagosan 30 százalékos vissza nem térítendő támogatással ösztönzi a mezőgazdasági gépek beszerzését: a szubvenció a nagyobb gépekre a vételár 20, a kisebbekre 30 százaléka. A gépszövetkezetek, gépkörök esetében azonban minden gépre és technológiára egységesen 30 százalékos vissza nem térítendő támogatást ad az FVM. Tamás szerint van elegendő forrás a gépek, berendezések beszerzésének támogatásához. Az egyik legfontosabb célként az állattartó telepek rekonstrukcióját emelte ki.
Mezőgépekre tavaly 45,7 milliárd forintot költöttek a gazdálkodók, 2,1 milliárddal többet, mint az előző évben. A mezőgépekre fordítható támogatási keret idén 16,5 milliárd forint, szemben a tavalyi 13 milliárddal, de ha egy gazdálkodó a külön 5,6 milliárdos beruházási keretből pályázik szubvencióra eszközök beszerzésére, onnan is részesülhet támogatásban - tudtuk meg az FVM-ben. Az agrárgazdasági beruházási támogatások teljes összege idén 68,1 milliárd forint, ami csaknem 40 milliárddal haladja meg az egy évvel korábbit.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet