A környezetvédelmi hatóságok 1,77 milliárd forint környezetvédelmi bírságot szabtak ki 1999-ben - a tavalyi adatok jó része a még folyamatban lévő bírósági eljárások miatt nem áll rendelkezésre -, nagyjából annyit, mint egy évvel korábban - derült ki a Környezetvédelmi Minisztérium (KöM) tegnapi sajtótájékoztatóján. A jogerős döntések alapján kirótt összeg mintegy harmada az önkormányzatokhoz kerül, a többi a környezetvédelmi alap célelőirányzatba (KAC), ahonnan környezetvédelmi beruházásokra fordítják. Turi-Kovács Béla környezetvédelmi miniszter bejelentette, hogy EU-harmonizációs környezetvédelmi programokra a GDP 1,5-2 százalékát kellene fordítani, s erre az 5 százalékos növekedés alapot is ad.
L. L.
