BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moszkva a magyar húst sem engedi be

Az orosz kormány határozatlan időre felfüggesztette a hús- és a hústermék-, továbbá a tejtermékek és a takarmányimportot az EU-ból, Kelet-Európából és a balti országokból a száj- és körömfájásjárvány miatt. A magyar hús- és hústermékexportból Oroszország tavaly 5 százalékkal részesedett, az importstop tehát nem veszélyezteti jelentősebben a magyar húságazatot.

2001. március 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz kormány további intézkedésig felfüggesztette a hús- és a hústermékimportot az EU-ból, Kelet-Európából és a balti országokból - közölte Alekszej Gorgyejev mezőgazdasági miniszter hétfőn. Az intézkedést a több EU-országban felbukkant száj- és körömfájásjárvány miatt hozták - írta az Interfax hírügynökség.
Az orosz döntés, amennyiben Magyarországra is vonatkozik, diszkriminatív, mivel az ország teljesen mentes a fenti megbetegedéstől, ráadásul életbe is léptetett az EU-val szemben minden olyan intézkedést, amely megelőzni hivatott a járvány esetleges átterjedését az országhatáron - reagált a hírre Zádori László, a Vágóállat és Hús Terméktanács (VHT) titkára. A szakember hozzátette, hogy Oroszországba a múlt évben a 320-330 millió dollár értékű magyar húsexport mintegy 5 százaléka irányult. Ez nagyon csekély mennyiség, a döntés tehát érinti a magyar exportőröket, de az ágazatot nem veszélyezteti jelentősebben.
László Levente

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet