Az orosz kormány további intézkedésig felfüggesztette a hús- és a hústermékimportot az EU-ból, Kelet-Európából és a balti országokból - közölte Alekszej Gorgyejev mezőgazdasági miniszter hétfőn. Az intézkedést a több EU-országban felbukkant száj- és körömfájásjárvány miatt hozták - írta az Interfax hírügynökség.
Az orosz döntés, amennyiben Magyarországra is vonatkozik, diszkriminatív, mivel az ország teljesen mentes a fenti megbetegedéstől, ráadásul életbe is léptetett az EU-val szemben minden olyan intézkedést, amely megelőzni hivatott a járvány esetleges átterjedését az országhatáron - reagált a hírre Zádori László, a Vágóállat és Hús Terméktanács (VHT) titkára. A szakember hozzátette, hogy Oroszországba a múlt évben a 320-330 millió dollár értékű magyar húsexport mintegy 5 százaléka irányult. Ez nagyon csekély mennyiség, a döntés tehát érinti a magyar exportőröket, de az ágazatot nem veszélyezteti jelentősebben.
László Levente
