Horvátországnak nincs szüksége a 138 MW teljesítményű, azaz Barcs évi villamosenergia-szükségletét megtermelő, Dráván tervezett új vízi erőműre - mondta lapunknak Illés Zoltán, az Országgyűlés környezetvédelmi bizottságának elnöke. Illés szerint a miniszterelnök horvátországi tárgyalásain két megoldási javaslatot is felvethet a vízlépcső ügyében. Az egyik egy gázturbinás erőmű közös építése, a másik, hogy Magyarország segítsen a Horvátországnak a villamos energia importjában.
