BUX 139410.44 1,3 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország részt venne a drávai vízi erőmű hatásvizsgálataiban

A magyar kormány már 1999-ben jelezte, hogy Magyarország részt kíván venni a környezeti hatásvizsgálati eljárásban egy esetleg felépítendő drávai vízi erőmű kapcsán - mondta Turi-Kovács Béla környezetvédelmi miniszter tegnapi sajtótájékoztatóján. A tárca reményei szerint a környezetvédelmi jogharmonizáció nem lehet akadálya az EU-csatlakozásnak.

2001. február 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Turi-Kovács Béla Horvátországban, a Dráván felépíteni tervezett vízlépcső kapcsán emlékeztetett arra, hogy a magyar kormány már 1999-ben, a Drávával kapcsolatos egyes kérdésekről szóló határozatában jelezte részvételi szándékát a környezeti hatásvizsgálatban.
A miniszter szerint a vélemények eltérnek egy esetleges vízlépcső ökológiai hatásairól. Turi-Kovács az ügyben tárgyalt már a horvát nagykövettel, és kezdeményezett egy miniszteri találkozót is. Csepregi István, a tárca helyettes államtitkára szerint a környezetvédelmi jogharmonizáció nem lehet akadálya Magyarország európai uniós csatlakozásának, bár a 270-300 közösségi jogszabály harmonizációját év végéig be kell fejezni. Lemaradás a hulladékgazdálkodás, levegőtisztaság- és vízminőség-védelem területén van. A szakember a január 1-jén életbe lépett hulladékgazdálkodási törvény önkormányzati hatásai kapcsán elmondta, hogy a települések 72 százalékánál működik szervezett hulladékkezelési közszolgáltatás, ami január 1-jétől már nem fakultatív, hanem kötelező feladatuk a helyhatóságoknak.
Az idei, 44 millió eurós ISPA-támogatás kapcsán Becker László főosztályvezető elmondta, hogy május végéig kell eljuttatni Brüsszelnek a pályázatokat, ennek az előkészületei már elkezdődtek. A javasolt 16-ból 11 - főként települési szennyvíztisztítási, hulladékgazdálkodási - projektet dolgoznak ki.
L. L.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet