BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
24.
00:00

Kerülték a vevők Budapestet

Miközben a nyugat-európai piacok rallyztak, Budapesten − Varsóhoz hasonlóan − síri volt a hangulat kedden. A nap eleji halvány pluszok után hamar mínuszba került a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, és némi mocorgás után szinte változatlanul fejezte be a napot. A délelőtti csúcspont 17 946, a délutáni mélypont pedig 17 762 volt a BUX esetében, ami rendkívül szűk sávnak tekinthető; a záró szakasz után éppen a két végpont között, 17 815 ponton állapodott meg a vezető pesti részvénykosár, ami 0,3 százalékkal alacsonyabb érték a hétfői zárásnál. A nap nagy eseménye az MNB kamatdöntése volt, ami nem okozott meglepetést. A forgalom vékonysága miatt azonban mégsem lehet erre következtetni; mindössze az OTP és a Richter papírjaival kötöttek milliárd forint feletti tételben. A blue chipek között a nagyobbik gyógyszergyártó mutatta be a legnagyobb mozgást, a Richter ugyanis egész napos zuhanás után 2 százalékot vesztett az értékéből, és 32 545 forinton zárta a napot. Az utóbbi hetekben nagyot korrigáló Egis viszont nem találkozott befektetői érdeklődéssel, és árfolyama meglehetősen unalmasan, a hétfői zárószinttel megegyező értéken fejezte be a keddet (igaz, napközben mély mínuszokban is járt). A két nagy papír egymással ellentétesen mozgott: az OTP egyszázalékos erősödéssel, 4550 forinton, a Mol viszont 0,8 százalékos gyengüléssel, 15 930 forinton végzett. Két forintot erősödött a Magyar Telekom, amelyre 408 forinton született az utolsó kötés; osztalékrallynak se híre, se hamva.

Szerző(k):
Kasnyik Márton
04.
23.
00:00

Tesztelték a háromszázas eurót

Viszonylag nyugodt napja volt a forintnak hétfőn, melynek során kifejezetten alacsony volt a forgalom − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Kolba Milkós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője. Az euróval szemben minimálisan gyengültünk, egyes piaci vélemények szerint többek közt Matolcsy György múlt héten adott első jegybankelnöki interjúja miatt, ám Kolba szerint mindössze annyi történt, hogy a forint hétfőn túl közel került a 300-as árfolyamhoz, így pedig \"nyilvánvaló volt, hogy a piac megnézi át tudja-e törni ezt a szintet.\" Ennek megfelelően délután fél ötkor egy euró 299,6, egy font 350,6, egy dollár 229,9, egy svájci frank 245,6, míg a japán jen 2,3159 forintot ért. Nagy változásra ma sem számít a szakember, mint mondta, a várható 25 bázispontos kamatcsökkentést már beárazta a piac, amennyiben azonban mégis más döntés születik, úgy gyengüléssel reagálhatunk. Felemás teljesítményt nyújtottak a hozamok hétfőn a másodlagos állampapírpiacon. Amíg a 3 hónapos, egy-, illetve ötéves állampapírok hozama 2−4 bázisponttal esett, addig a fél- és a háromévesé stagnált, míg a 10 és 15 éves kötvényeknél 1−2 bázispontos növekedést regisztráltak, így 4,07 és 5,65 százalék között mozognak a referenciahozamok.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan
04.
23.
00:00

A Kajmán-szigetekről vár kérést az ÁKK

Akkor indulhat a letelepedési kötvények első kibocsátása, amikor az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt.-vel szerződéses viszonyban álló, a jogszabályban kijelölt vállalkozás a vásárlási szándékát jelzi a központnak − válaszolta az adósságkezelő sajtóosztálya a Napi Gazdaság kérdésére. Márpedig az első értékesítő céget már kijelölték egy, a Kajmán-szigeteken bejegyzett vállalkozás képében, az első érdeklődők is befutottak, így a jelek szerint már csak egy hivatalos kérés kell a kibocsátáshoz.

Szerző(k):
Beke Károly