Tombolt a jókedv Budapesten
Kitűnő hangulatban emelkedett nagyot a Budapesti Értéktőzsde indexe szerdán, az OTP és a két gyógyszergyártó vitte a vállán a vezető pesti mutatót. A nulla közeli nyitás után meredek hegymászásba kezdett a BUX, amely egészen a délutáni 19 170 pontos napon belüli csúcsáig emelkedett; a zárás ugyan ennél közel száz ponttal alacsonyabban érte a budapesti részvénykosarat, de így is 1,7 százalék volt a plusz a keddi utolsó értékhez képest. Az emelkedést ráadásul komoly forgalom kísérte, a parketten több mint 15 milliárd forint értékben születtek kötések − javarészt szokás szerint a nagyobbik bankpapírra. Az OTP fontos lélektani szintet tört át ötezer forintnál és a laza monetáris politikák miatt pozitív globális hangulat is jócskán megtámogatta a bankpapírt. A részvény mindenesetre 3,2 százalékos emelkedéssel, 5075 forinton zárt, igaz, nem sokkal a záró szakasz előtt még közel ötven forinttal magasabban is megfordult.
