BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
header

Befektetés

05.
28.
00:00

Most a Hulut veheti meg a Yahoo

A Tumblr megvétele után ezúttal a Hulura vetett szemet az internetes cég, azonban komoly konkurenciát kaphat, hiszen a sajtóban legalább hét potenciális vevőjelöltről szólnak a hírek. Az internetes zeneszolgáltató jelenleg az ABC, a Comcast és a News Corp. kezében van, jelentős részben ezeknek a szolgáltatóknak a tartalmait veszi át. A vállalatot többször megpróbálták eladni az elmúlt években, azonban iparági szakértők szerint a tartalmakra vonatkozó hosszú távú szerződés nélkül a Hulu gyakorlatilag értéktelen. Ennek ellenére úgy hírlik, hogy a Yahoo akár 600-800 millió dollárt is hajlandó lenne fizetni, de ha a jelenlegi tartalomszolgáltatási szerződéseket megtartják, akkor akár kétmilliárd dollárt is adna érte. A Yahoo mellett a KKR és a Silver Lake private equity társaságok nevét emlegetik potenciális vevőkként, emellett a Time Warnert, a Chenin Groupot és a Guggenheim Digitalt is érdekelheti az eladó vállalat. A pletykák szerint az egymilliárd dollár alatti ajánlatokat automatikusan visszadobják a tulajdonosok, úgyhogy mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki a Hulut akarja.

Szerző(k):
Beke Károly
05.
28.
00:00

A Mol vezette az emelkedést

A legfontosabb nyitva tartó európai börze, a német emelkedett a hét első kereskedési napján, annak ellenére, hogy a japán piacon a jen erősödése mellett a részvényeknél is tartott a mélyrepülés. A régiós börzéket azonban inkább a német piac irányította, így emelkedtek hétfőn. A magyar papírok is zömmel felfelé vették az irányt, igaz, az elmozdulás komolyabb iránymutatás nélkül nem volt meggyőző. A vezető részvények közül egyedül a Mol lógott ki a sorból, aminek hátterében két ok is állhatott. Egyrészt pénteken az utolsó pillanatokban húzták le jelentősebben a részvény árfolyamát, másrészt hétfőn lehetett utoljára osztalékért megvásárolni a papírokat. A 462 forintos részvényenkénti osztalékkal együtt így 16 705 forinton zárt a részvény, ami 1,4 százalékos pluszt jelentett. Az OTP 0,5 százalékkal emelkedett, ez 5150 forintos utolsó kötésárat takart. A bankrészvény forgalma a nagy tőzsdék szünnapja ellenére közel 2,5 milliárd forint volt, ami a körülményeket is figyelembe véve nem volt rossz és ugyanez elmondható a Mol 1,4 milliárdos kötésmennyiségéről is. Nem volt túl jó napjuk viszont a gyógyszergyártóknak. A Richter a pénteki kitörést követő száguldást követően 0,4 százalékkal, 35 750 forintra csúszott vissza. Az Egis esetében a 20 000 forint feletti szintek bizonyulnak egyelőre magasnak, az árfolyamot innen mindig visszaadják. Hétfőn pont 20 000 forinton zárt a részvény, ami 0,2 százalékkal kevesebb a péntekinél. A BUX így összességében 0,5 százalékkal, 19 271 pontra emelkedett. A kisebb részvények közül a csődegyezség óta szenvedő E-Star 11 százalékot zuhant és 144 forinton zárt. A nagy esés után nem tudnak talpra állni az áramszolgáltatók sem, az Elmű 3,5 százalékkal, 10 520 forintra esett, míg az Émász 1 százalékkal, 9600 forintra emelkedett.

Szerző(k):
Deák Bálint
05.
28.
00:00

Európa legyintett Japánra

Hiába esett a tokiói részvénypiac újra meglehetősen nagyot hétfőn, az európai tőzsdéket ez nem érintette meg egyáltalán − az angolszász piacokon pedig szünnap volt, ami miatt meglehetősen hír- és forgalomszegény volt a kereskedési nap. Az öreg kontinens börzéin tehát iránymutatás hiányában a vevők vették át az uralmat, ami az utóbbi hónapok alaphangulatát tekintve érthető: a globálisan laza monetáris politikák miatt a kötvényhozamok túlságosan alacsonyak lettek rengeteg befektető számára, ami egyre nagyobb számban tereli őket a kockázatosabb eszközök, így a részvények felé. A frankfurti DAX és a párizsi CAC−40 egyaránt egyszázalékos pluszban zárta a napot, míg a periférián a miánói FTSE MiB 1,6, a madridi IBEX−35 pedig 1,2 százalékkal került feljebb. A páneurópai Stoxx Europe 600 viszont egy mérsékeltebb, 0,3 százalékos felértékelődéssel kellett hogy beérje. Az olasz részvénypiac felülteljesítéséért a FIAT bombasztikus szereplése volt a felelős, a befektetőknek tetszett az olasz autógyártó amerikai tőzsdei bevezetésről és a Chrysler szorosabb integrációjáról szóló nagyratörő tervei. Az egész kontinensen jól szerepeltek a bankpapírok, különösen az egyébként is sokat ugráló Commerzbank, amely talán egy felminősítésnek köszönheti 4,7 százalékos drágulását. A Banco Santander lengyelországi terjeszkedéséről beszélt, a Swedbankot pedig a svéd jegybank optimista pénzügyi jelentése tolhatta felfelé. A francia távközlési óriás Vivendi egy szövevényes üzlet miatt emelkedett majdnem 3 százalékkal a pénteki jegyzése fölé: a katari Quatar Telecom bejelentette, hogy 12 milliárd dollárt szedett össze, hogy megvásárolja a Vivendi tulajdonában álló Marco Telecomot − a befektetők annak is örülhetnek, hogy mivel az Emirates Telecommunications is megszerezné a céget, ezért az ajánlatháború is felsrófolhatja az árat.

Szerző(k):
Kasnyik Márton
05.
28.
00:00

Gigantikus kontaktlencse-fúzió

Újabb vállalat használja ki a bóvlikötvény-buboréknak köszönhetően nagyon olcsó finanszírozást, hogy terjeszkedjen: tegnap a kanadai Valeant Pharmaceuticals jelentette be, hogy 8,7 milliárd amerikai dollárért felvásárolja a Bausch & Lomb nevű amerikai, szemápolási termékeket (elsősorban kontaktlencséket) gyártó céget. A terv szerint a szerzeményt beolvasztja a kanadai generikus gyógyszergyártó saját szemápolási részlegébe, amivel a világ egyik legnagyobb szereplője lesz ebben a szektorban. A felvásárlás összege fele-fele arányban megy a Bausch & Lomb befektetőjének, a Warburg Pincus private equity társasságnak, valamint a cég tetemes adósságállományának rendezésére. A Valeant − amely még pénteken 13 százalékot ugrott a felvásárlási pletyka hatására − a menedzsment tervei szerint 800 millió dollár költségmegtakarítást érne el az üzlettel.

Szerző(k):
Kasnyik Márton
05.
27.
00:00

Csökken a Zwack osztaléka

A Zwack menedzsmentje a 2012−2013-as üzleti év után részvényenként 775 forint osztalék kifizetésére tett javaslatot, a tavalyi 900 forint után − tette közzé a társaság. Ez mintegy 6 százalékos osztalékhozamot jelent a jelenlegi árak mellett. A vállalat az előző évben 1,44 milliárd forintos adózott eredményt produkált, így a kifizetési hányad 109 százalék lett. A cég 2013. június 27-én tartja az éves rendes közgyűlését.

Szerző(k):
Deák Bálint