BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

Befektetés

05.
31.
15:39

Másfélszeresére emelkedett a Synergon árbevétele

Jelentősen, 48 százalékkal növelte árbevételét az első negyedévben a Synergon Nyrt. a tavalyi év hasonló időszakához képest. A cég így 2,6 milliárd forintos forgalom mellett 710,4 millió forintos nettó fedezetről számolt be, míg az EBITDA a tavalyi 4,7 millió forintról 77 millióra nőtt. A cég beszámolója szerint a kimagasló bevételnövekedés több tényezőnek tudható be, így a folyamatos szerződések árindexálása, a BKV-BKK Futár projektjének kiszámlázása, illetve a licencek értékesítésének elindulása növelték az árbevételt. A kedvező számokhoz az is hozzájárult, hogy a Synergon tavaly hat társaságot vásárolt fel, melyeknek eredménye megjelent már az első negyedéves eredményekben.

Szerző(k):
Beke Károly
05.
30.
22:00

A forint lehet a nagy vesztes, ha a Fed elzárja a pénzcsapot

A feltörekvő piaci devizák közül a forint sorsa nagyban függ az amerikai jegybank likviditásbővítésétől: ha a Fed folytatja a kötvények vásárlását, akkor nem kell drasztikus forintgyengülésre számítani − vélik a Nomura elemzői. A cég csütörtökön kiadott elemzése szerint egyelőre nincs gond Magyarország finanszírozásával, de jövőre, a választások előtt, lehet hogy aggódnunk kell majd.

Szerző(k):
Beke Károly