BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

Befektetés

06.
04.
00:00

Az év legjobb hónapját zárta a BÉT

Az év eddigi legjobb tőzsdei forgalmát produkálta a magyar részvénypiac májusban. A 404 milliárd forintos duplikált forgalom (mindkét brókercég, vagyis az eladó és a vevő is szerepel az adatban) 5 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál és 20 százalékkal meghaladta az egy hónappal korábbit is. Májusban az előző hónaphoz képest 20,2 százalékkal, 9,6 milliárd forintra nőtt − duplikálás nélkül − a napi átlagos részvénypiaci forgalom is a Budapesti Értéktőzsdén.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
04.
00:00

Jövő hétfőig lehet lecsapni a Nordtelekom-papírokra

Június 10-én tartja nyilvános részvényaukcióját a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Nordtelekom telekommunikációs vállalat, miután a társaság igazgatósága úgy határozott, hogy külföldi növekedési terveinek megvalósításához maximum 200 millió forint összegű tőkeemelést hajt végre. A 16−20 forint közötti vételi ajánlatokat jövő hétfőig lehet jelezni. Az angol telekommunikációs piacra történő belépés és egy vezető lengyel szolgáltatóval kialakítandó együttműködés beindítása érdekében a Nordtelekom Nyrt. tőkeemelésről és ahhoz kapcsolódó nyilvános részvényaukcióról határozott. A társaság már korábban közölte, hogy a Nagy-Britanniában élő magyarokra szabva internet- és telefonszolgáltatóként lépne be a szigetország piacára. A Nordtelekom fő tulajdonosa a tranzakcióval együtt kötelezettséget vállalt arra, hogy az aukción értékesített mennyiségnek megfelelő darabszámú részvényt az értékesítés során kialakuló átlagárfolyamon lejegyez a Nordtelekom zártkörű alaptőke-emelése keretében, valamint a tulajdonában maradó részvényekre két évre szóló elidegenítési tilalmat vállalva nem jelenik meg az eladói oldalon, ezzel is mutatva elkötelezettségét a cég tervei iránt.

Szerző(k):
Beke Károly
06.
04.
00:00

Nagyot erősödött a forint

A rossz adat nem biztos hogy rossz adat. Ezt látszik igazolni, hogy a vártnál gyengébb amerikai ISM index ellenére a forint 293,5 környékére erősödött vissza estére − igaz, az elmúlt napok tízforintos gyengülésének tükrében egyelőre ez is csak korrekció. Mindenesetre a piacon javult a hangulat, amit jól mutat, hogy az euró is 1,31 közelébe emelkedett a dollárral szemben, kitörve a február óta tartó csökkenő trendjéből, közel 1 hónapos csúcsra futva.

Szerző(k):
Deák Bálint