Fordulat Európában
Kétnapi visszaesés után valamelyest javítani tudtak az öreg kontinens tőzsdéi. A piacmozgató hírek közül kiemelkedik, hogy a napvilágot látott legújabb hírek szerint az utóbbi időben megjelenő felemás amerikai makroadatoknak köszönhetően a jegybank szerepét betöltő Fed esetleg mégsem fogja vissza az eszközvásárlási programját, de jót tettek a kereskedésnek a hétfői tengerentúli pluszok, illetve az is, hogy májusban 2 százalékkal esett a munkanélküliségi segélyért folyamodók száma Spanyolországban − a 4,89 milliós adat decemberben volt utoljára ennyire alacsony. A jó hangulatot ezenfelül az is segítette, hogy életjeleket adott a brit építőipar, mivel a beszerzési menedzserek már − igaz, minimális − növekedést várnak az elkövetkező időszakban. A nap nyertese a bankszektor volt, a Banco Santander, a BBVA és Société Générale is jelentős pluszban zárt, ez utóbbinak az is segített, hogy a Goldman Sachs immár újra vételre ajánlja a pénzintézet részvényeit. Mindennek következtében a londoni FTSE−100 0,5, a frankfurti DAX és a párizsi CAC−40 egyaránt 0,1 százalékkal gyarapodott a nap eleji értékéhez képest. Még jobban sikerült a nap a periféria indexeinek, a madridi IBEX−35 például a bankok jó teljesítményének köszönhetően közel 1 százalékot erősödött, míg a milánói FTSE-MIB 0,5 százalékos plusszal zárta a kereskedést. Hasonló hírek mozgatták a tengerentúli tőzsdéket is, ahol azonban ellenkező irányba hatott az a hír, miszerint tovább nőtt az amerikai külkereskedelmi hiány, így lapzártakor a Dow Jones ipari átlaga és az S&P−500 0,2 százalékos mínuszban állt, a Nasdaq pedig 0,1 százalékot bukott. Az amerikai hírek közül ki kell emelni, hogy a héten az AIG és a General Motors (GM) is visszakerül az S&P−500 indexbe.

