BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnyán leverték a Molt a nap végére

2013. június 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői kereskedés végére egész komoly mínusz jött össze a Budapesti Értéktőzsdén, főként a Mol 2,5 százalékos zuhanása miatt. Közel egy százalékot esett az OTP is a nap végére, a vezető papírok közül csak a Richter tudott javítani.

A hét első napját 1,1 százalékos mínuszban zárta a BUX index, így 19 057 ponton zárt a mutató. A forgalom átlagos volt, az OTP vezetett 6,9 milliárd forintnyi üzletkötéssel, a Mol azonban már alig közelítette az egymilliárdot, a Richter pedig a 800 milliót. Az öt jelentősebb papír után komoly szakadék volt a forgalomban, hiszen a hatodik Biomedical már csak 18 millió forint értékben cserélt gazdát.

A vezető részvények többsége gyengüléssel kezdte a hetet, a nap vesztese a Mol lett, mely 2,5 százalékkal, 16 230 forintig esett. A gyenge teljesítmény főként a záráskor tapasztalt lekötésnek volt betudható, néhány perccel a vége előtt még bő száz forinttal magasabban voltak az olajcég papírjai. Továbbra is az eladók uralták az OTP piacát is, a bankrészvények 0,8 százalékkal, 4860 forintig estek, vagyis a jelek szerint ebben a hangulatban nem lesz könnyű visszakapaszkodni 5000 fölé. Eközben a Magyar Telekom hat forinttal, 356 forintig gyengült.

A gyógyszergyártók felemás hangulatban zárták a napot, a Richter az átlag feletti forgalommal 35 850 forintig kapaszkodott fel, ami 0,8 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki értéknél. Az Egis eközben 0,7 százalékkal, 20 400 forintig esett.

A forgalom nélküli kis papírok piacán ezúttal a szokásosnál is lanyhább volt az érdeklődés, a nap nyertese néhány kötéssel a Futuraqua lett, mely 7,7 százalékkal drágult, míg a másik oldalon a Biomedical állt 6,15 százalékos visszaesésével.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet