BUX 138793.44 -0,5 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövő hétfőig lehet lecsapni a Nordtelekom-papírokra

2013. június 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Június 10-én tartja nyilvános részvényaukcióját a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Nordtelekom telekommunikációs vállalat, miután a társaság igazgatósága úgy határozott, hogy külföldi növekedési terveinek megvalósításához maximum 200 millió forint összegű tőkeemelést hajt végre. A 16−20 forint közötti vételi ajánlatokat jövő hétfőig lehet jelezni. Az angol telekommunikációs piacra történő belépés és egy vezető lengyel szolgáltatóval kialakítandó együttműködés beindítása érdekében a Nordtelekom Nyrt. tőkeemelésről és ahhoz kapcsolódó nyilvános részvényaukcióról határozott. A társaság már korábban közölte, hogy a Nagy-Britanniában élő magyarokra szabva internet- és telefonszolgáltatóként lépne be a szigetország piacára. A Nordtelekom fő tulajdonosa a tranzakcióval együtt kötelezettséget vállalt arra, hogy az aukción értékesített mennyiségnek megfelelő darabszámú részvényt az értékesítés során kialakuló átlagárfolyamon lejegyez a Nordtelekom zártkörű alaptőke-emelése keretében, valamint a tulajdonában maradó részvényekre két évre szóló elidegenítési tilalmat vállalva nem jelenik meg az eladói oldalon, ezzel is mutatva elkötelezettségét a cég tervei iránt.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet