BUX 138464.10 -0,74 %
OTP 44670 -0,56 %
header

Befektetés

06.
06.
00:00

Faber szerint már nem szabad részvényeket venni

Nincs még pontos kiszállási stratégiája az USA jegybankjának, a Fednek − véli Marc Faber −, ezért az óvatosság nem árt a részvénypiacokkal kapcsolatban. Rövid távon még mehetnek újabb csúcsokra a részvényindexek − mondta a CNBC-nek adott interjújában a befektetési guru. Ennek oka, hogy a piac jelenleg enyhén túladott, így az S&P 500 akár az 1660−1670-es szintig is visszakapaszkodhat. A guru szerint az Intel, a Microsoft és az IBM vezetésével új csúcsra is mehetnek még az amerikai indexek, ugyanakkor a McDonald\'s, a Coca-Cola, a Procter & Gamble és a Wal-Mart már nem valószínű, hogy szárnyalni fog. Tavaly a szingapúri ingatlanbefektetési alapok 40 százalékot hoztak és az idén is tovább emelkedtek. Most azonban már nem is ezeket tartja a legjobb befektetésnek Faber, hanem inkább a magas osztalékot fizető részvényeket. A guru szerint a piac jelenleg hasonló helyzetben van, mint 1999 novembere és 2000 márciusa között, amikor a Nasdaq 100 részvényindex 100 százalékkal kilőtt, vagy amikor az olajárak 2008. február és július között 70 százalékkal ugrottak feljebb.

Szerző(k):
Deák Bálint
06.
06.
00:00

Gyengült a forint, ugrottak a hozamok

A pesszimista nemzetközi hangulat átragadt a magyar fizetőeszközre, ugyanis szerdán érzékelhető forgalom nélkül gyengült a forint. Reggel még jól indult a nap, az eurót 293,6 forinton jegyezték, ám gyorsan 295,6 forintig szaladt el a közös fizetőeszköz. Az árfolyamot piaci vélemények szerint egyetlen nagyobb vevő mozgathatta meg. A trendcsatorna felső széléről − 295,6 forintos szintről − délben még visszakorrigált az euró, ám a délutáni kereskedésben újra gyengült, megcélozva a 297 forintot. A délutáni gyengülésben már a halovány amerikai foglalkoztatási és termelékenységi adat is közrejátszott, vagyis a romló nemzetközi hangulatban gyengült a forint, miután idehaza érdemi piacbefolyásoló hír nem került napvilágra. A dollár hasonló pályát járt be: a zöldhasú a reggeli 224,4 forintról délutánra 226,4 forintig emelkedett, míg a svájci frankért a reggeli 237 forinttal szemben kora este 239,7 forintot kellett adni. Az államadósság-kezelő referenciahozamai − főleg a hosszú oldalon − megugrottak: az 5 és 10 éves hozam 23-23 bázisponttal, a 15 éves 2028/A hozama pedig 0,28 százalékkal emelkedett, miközben a rövid oldalon meg sem moccantak a hozamok.

Szerző(k):
Papp Zsolt
06.
06.
00:00

Erejét fitogtatta a BUX szerdán

Bár a nap nagy részét pluszban töltötte az index, végül gyakorlatilag előző napi záróértékén fejezte be a napot a BUX. Mindez azonban nagyon jó teljesítménynek számított, mondhatni szembeszéllel menetelt a BUX, hiszen a vezető amerikai indexek jelentős, közel 1 százalékos mínuszban voltak a magyar börze zárásakor. Úgy látszik, ez egyelőre nem érdekli a magyar piacot, amely jelentős lemaradásban van az éves teljesítményt nézve a tengerentúli indexek emelkedésétől. A vezető részvények közül ráadásul az OTP sokat esett az elmúlt napokban, így ideje volt megpihennie. Ez azonban csak 0,4 százalékos pluszt jelentett és 4839 forintos záróárat, ami azért nem túl biztató a jövőre nézve.

Szerző(k):
Deák Bálint