Faber szerint már nem szabad részvényeket venni
Nincs még pontos kiszállási stratégiája az USA jegybankjának, a Fednek − véli Marc Faber −, ezért az óvatosság nem árt a részvénypiacokkal kapcsolatban. Rövid távon még mehetnek újabb csúcsokra a részvényindexek − mondta a CNBC-nek adott interjújában a befektetési guru. Ennek oka, hogy a piac jelenleg enyhén túladott, így az S&P 500 akár az 1660−1670-es szintig is visszakapaszkodhat. A guru szerint az Intel, a Microsoft és az IBM vezetésével új csúcsra is mehetnek még az amerikai indexek, ugyanakkor a McDonald\'s, a Coca-Cola, a Procter & Gamble és a Wal-Mart már nem valószínű, hogy szárnyalni fog. Tavaly a szingapúri ingatlanbefektetési alapok 40 százalékot hoztak és az idén is tovább emelkedtek. Most azonban már nem is ezeket tartja a legjobb befektetésnek Faber, hanem inkább a magas osztalékot fizető részvényeket. A guru szerint a piac jelenleg hasonló helyzetben van, mint 1999 novembere és 2000 márciusa között, amikor a Nasdaq 100 részvényindex 100 százalékkal kilőtt, vagy amikor az olajárak 2008. február és július között 70 százalékkal ugrottak feljebb.
