BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengült a forint, ugrottak a hozamok

2013. június 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pesszimista nemzetközi hangulat átragadt a magyar fizetőeszközre, ugyanis szerdán érzékelhető forgalom nélkül gyengült a forint. Reggel még jól indult a nap, az eurót 293,6 forinton jegyezték, ám gyorsan 295,6 forintig szaladt el a közös fizetőeszköz. Az árfolyamot piaci vélemények szerint egyetlen nagyobb vevő mozgathatta meg. A trendcsatorna felső széléről − 295,6 forintos szintről − délben még visszakorrigált az euró, ám a délutáni kereskedésben újra gyengült, megcélozva a 297 forintot. A délutáni gyengülésben már a halovány amerikai foglalkoztatási és termelékenységi adat is közrejátszott, vagyis a romló nemzetközi hangulatban gyengült a forint, miután idehaza érdemi piacbefolyásoló hír nem került napvilágra. A dollár hasonló pályát járt be: a zöldhasú a reggeli 224,4 forintról délutánra 226,4 forintig emelkedett, míg a svájci frankért a reggeli 237 forinttal szemben kora este 239,7 forintot kellett adni. Az államadósság-kezelő referenciahozamai − főleg a hosszú oldalon − megugrottak: az 5 és 10 éves hozam 23-23 bázisponttal, a 15 éves 2028/A hozama pedig 0,28 százalékkal emelkedett, miközben a rövid oldalon meg sem moccantak a hozamok.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet