Möbius: A magyar piac nagyon olcsó
Kifejezetten pozitív a fejlődő országokkal kapcsolatban Mark Möbius, a Templeton Emerging Markets elnöke; a legendás befektetési szakember szerint az orosz után a magyar a második legolcsóbb piac régiónkban. A fejlődő Európa egyik nagy előnye, hogy lényegesen alacsonyabb az átlagéletkor és az egy főre jutó GDP, mint a kontinens nyugati felén − mondta egy varsói konferencián tartott előadásában a befektetési szakember. A feltörekvő országok ezenkívül korában tartják adósságukat, miközben a fejlett világ egyre nagyobb adóssághegyet görget − tette hozzá. Möbius szerint a régiós részvényekben hatalmas lehetőségek rejlenek annak köszönhetően, hogy Oroszország nagyon olcsó, akárcsak a magyar piac. A házigazdák megnyugtatására hozzátette: Lengyelországgal és a lengyel piaccal kapcsolatban is optimisták. Az orosz piacban Möbius szerint azért van komoly növekedési potenciál, mert az állam egyre több céget vihet a tőzsdére, ami komoly növekedési lehetőség a tőkepiac számára.

