A FTSE−100 1,3, a DAX 1,2, a CAC−40 1 százalékos veszteségben zárt, míg a Stoxx Europe 600 1,1 százalékkal gyengült csütörtökön. A kereskedés Párizsban, Brüsszelben, Amszterdamban és Lisszabonban technikai okok miatt egy órával később indult. Az európai részvényindexek az ECB kamatdöntését követő jegybankelnöki kommentár idején vették délnek az irányt és radírozták le az addigi nyereségüket. A perifériát is megviselték Mario Draghi szavai: a milánói FTSE MIB 2,6, míg a milánói IBEX−35 0,9 százalékos mínuszt mutatott a nap végén. Az ECB a várakozásoknak megfelelően tartotta a 0,5 százalékos rekordalacsony irányadó rátát, de az idei GDP-előrejelzését 0,5-ről 0,6 százalékos zsugorodásra rontotta, míg a 2014-es GDP-adatot 1-ről 1,1 százalékra emelte. A Bank of England is kamatdöntő ülést tartott, ahol nem született meglepetés, az alapkamat szintje és az eszközvásárlási program volumene is változatlan maradt. A nap legnagyobb vesztesei a bankok voltak: a Banca Monte dei Paschi di Siena 8,1, a National Bank of Greece 5,1, az Unione di Banche Italiane 6,2, a Comerzbank 2,8, a Deutshce Bank 2,3, a Barclays 4,1, a Royal Bank of Scotland Group 3,5, a Société Générale 2,7, a Credit Agricole 2,4 százalékot zuhant. A tengerentúlon először eséssel indítottak a Wall Street-i indexek, amit a nyitás után gyorsan el is tüntettek, annak ellenére, hogy a tőzsdenyitást megelőzően egy vártnál rosszabb munkaerő-piaci adat látott napvilágot. Lapzártánk idejére mégis veszteségbe fordultak a mutatók: a Dow 0,5, az S&P−500 és a Nasdaq 0,4 százalékos mínuszban állt. A piacok figyelme most a pénteki NFP-adatra összpontosul, ebből próbálják ugyanis leszűrni, hogy a Fed a 85 milliárd dolláros kötvényvásárlási programját mikortól mérsékelheti − ez ugyanis eddig az eszközáraknak is támaszt nyújtott.
