BUX 138438.54 -0,76 %
OTP 44690 -0,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szélcsend volt a pesti tőzsdén

2013. június 7. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ledolgozta ugyan a kezdeti mínuszokat a pesti tőzsde, de a mozgás az irányváltás ellenére méretében teljesen elhanyagolható volt, akárcsak a hozzá társuló forgalom − ezért a legjobb, ami elmondható, hogy legalább az utóbbi napok eladási hulláma nem folytatódott. A kereskedés első órájában 19 069 ponton ütött mélypontot a pesti tőzsdeindex, innen azonban visszahúzták valamivel nulla fölé. A száz pontnál alig szélesebb sávot mindenesetre nem igazán hagyta el a BUX a nap hátralevő részében, a zárás előtt nem sokkal 19 234 ponton jött a csúcs, ám végül ennél valamivel alacsonyabb szinten, 19 204 ponton zárt az index, ami szerény, 0,3 százalékos felértékelődésnek felel meg (igaz, szerdán hasonlóan gyengécske, 0,1 százalékos volt a plusz). A magyar GDP viszonylag kedvező részletes adata nem forgatta fel a részvénypiaci befektetők hangulatát, ahogyan a hazai államháztartási hiányadat, az Európai Központi Bank kamatdöntése sem. A forgalom elenyésző volt, alig haladta meg az ötmilliárd forintot. A blue chipek közül egyedül a Richter bukott, igaz, a nagyobbik gyógyszergyártó mutatta be közülük a legnagyobb napon belüli mozgást: az árfolyam 2,6 százalékot esett a szerdai záróárhoz képest, tehát 945 forinttal lett olcsóbb − ami persze nem is meglepő, hiszen tegnap forgott először a 660 forintos osztalékszelvény nélkül a végül 34 400 forinton záró papír. Az OTP benézett ugyan 4800 forint alá, de végül minimális emelkedéssel 4846 forinton végzett. A Mol már karakteresebb, 1,3 százalékos erősödéssel fejezte be a napot, 16 720 forinton. A Magyar Telekom közel egyszázalékos emelkedést tudhat maga mögött, miközben az Egis papírjai stagnáltak, öt forinttal érnek kevesebbet.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet