Júliustól jönnek az új kategóriák a BÉT-en
Július elsejétől új kategória-rendszert vezet be a BÉT-en jegyzett cégek körében a Budapesti Értéktőzsde (BÉT). Az átalakítás fő eleme a bécsi tőzsde érdekkörébe tartozó tőzsdék (Budapest, Bécs, Ljubljana, Prága) kiemelt, azaz prémium, valamint standard szegmensébe tartozó részvényeinek bevezetési és forgalomban tartási szabályainak harmonizálása. Ennek megfelelően a Prémium kategóriába a legszigorúbb kritériumoknak és szabályoknak megfelelő cégek kerülhetnek be, ezzel jogot szerezve a kategóriát megkülönböztető Prémium logó használatára. A sorban a következő kategória a Standard (ehhez a Standard logó használata kapcsolódik), melyben kevesebb feltételnek kell megfelelni. Azok a jelenleg B kategóriában szereplő cégek, melyek technikai bevezetéssel léptek a tőzsdére és augusztus 31-ig nem hajtanak végre a tőzsde szabályzatában meghatározott nyilvános részvényértékesítési tranzakciót, október 1-jétől a T kategóriában folytathatják tőzsdei pályafutásukat. A Prémium és Standard kategória elnevezések július 1-jén lépnek életbe, azonban a BÉT az új kategóriákkal járó, többletkötelezettségeket jelentő új rendelkezések bevezetését későbbre halasztja. Így például a Prémium szegmens esetében az angol nyelvű tájékoztatás jövő évtől lesz kötelező, míg a várható társasági eseményeket összefoglaló naptárt első ízben a 2014-ben induló üzleti évre vonatkozóan kell majd elkészíteni.
