BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

Befektetés

06.
18.
00:00

Az optimizmus az úr Európában

Továbbra is mindenki a Fed szerda esti döntésére vár, mely után kiderül, hogy változtat-e eddigi monetáris politikáján az amerikai jegybank szerepét betöltő szervezet. \"Mindenki a tengerentúlra figyel, más fontos esemény nem is történik\" − erősítette meg a Marketwatchnak Peter Dixon, a Commerzbank londoni stratégája, aki szerint a piac ma még nem elég erős, a makroadatok meglehetősen vegyesek. Éppen ezért azt várja − és egyetért vele a legtöbb elemző −, hogy most nem fog lépni a Fed, azonban még várhatóan idén visszafogják az eszközvásárló programjukat. Mindennek megfelelően egyelőre az optimizmus az úr, és ez meg is látszott a teljesítményeken: a londoni FTSE−100 0,3 százalékkal, a frankfurti DAX 1,1 százalékkal, míg a párizsi CAC−40 1,6 százalékkal teljesítette túl a napi kezdőértékét. Ezen kívül jó napjuk volt a perifériaindexeknek is: a milánói FTSE-MIB-nél 0,3 százalékos, a madridi IBEX−35-nél 0,8 százalékos erősödést mértek. A céges hírek közül érdemes kiemelni a Philips közel háromszázalékos pluszt hozó teljesítményét, amit annak köszönhet a holland elektronikai termékeket gyártó cég, hogy a Deutsche Bank tartásról vételre módosította a részvényekkel kapcsolatos ajánlását. Hatalmasat, majdnem 30 százalékot zuhant viszont az olajiparban dolgozó olasz Saipem, amely fokozódó nehézségekkel néz szembe Algériában, így az idei évre várt a korábbi 450 millió eurós profit helyett immár akár 350 millió eurót is elérő negatív eredményt hozhat. Hasonló hírek mozgatták a tengerentúli tőzsdéket is − kiegészítve egy felemásra sikeredett lakáspiaci és feldolgozóipari makroadattal −, így lapzártakor ott is pluszokat láthattunk: a Dow Jones ipari átlaga és az S&P−500 1, a Nasdaq pedig 1,1 százalékkal állt a pozitív tartományban.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan
06.
17.
00:00

Még félmilliárd forintnyi Magnoliát vett Csányi

A csütörtöki 55 darab után pénteken további 20 darab Mol-részvényre váltható kötvényt vett Csányi Sándor, a cég igazgatóságának alelnöke. Az üzletember 80,5 százalékos árfolyamon szerezte meg az egyenként 100 ezer euró névértékű papírokat, vagyis közel félmilliárd forintba került a teljes csomag. A csütörtökön bejelentett vétellel együtt így már több mint 1,7 százaléknyi kötvény van az OTP elnök-vezérigazgatójának birtokában. Közben a banknál is volt egy bennfentes tranzakció: Kovács Antal felügyelőbizottsági tag 47 736 darab OTP-papírt adott el, az átlagár alapján ezekért 233,5 millió forintot kapott.

Szerző(k):
Beke Károly
06.
17.
00:00

OTP helyett még mindig Egist javasol a Quaestor

Az amerikai jegybank pénznyomtatása lassításának a lehetősége, valamint az optimista gazdasági növekedési várakozások miatt a fejlett piaci kötvényhozamok tartós emelkedésnek indultak. Mindez azzal járhat, hogy \"behal\" az éppen elinduló gazdasági növekedés − mondta Háda Bálint, a Quaestor vezető elemzője, a brókercég új Navigátor kiadványának bemutatóján pénteken. Ugyanakkor a munkanélküliség kedvező alakulását is figyelembe véve az év végével szóba kerülhet a program kivezetése.

Szerző(k):
Deák Bálint