A Fed már készül a kamatemelésre?
A korábban várt 2015 helyett már 2014-ben 6,5 százalékig eshet a munkanélküliség az USA-ban − áll a Federal Reserve tegnap kiadott prognózisában. Ez azért érdekes, mert Ben Bernanke elnök korábban éppen ehhez a szinthez kötötte a havi 85 milliárd dolláros kötvényvásárlási program leállítását. A kamaton természetesen nem változtatott a Fed, amely a tegnap a nyíltpiaci bizottsági döntéssel egy időben tette közzé friss makrogazdasági előrejelzéseit. A GDP-bővülést 2014-ben és 2015-ben három százalék felett látja jelenleg a Fed, amely azt is közölte, hogy a 6,5 százalékos munkanélküliség eléréséig nulla közelében tartja a kamatot. Korábban a döntéshozók 2015 közepéig ígérték a nulla kamatot, most azonban a jelek szerint már nemcsak a kötvényprogram kifutása, hanem egy esetleges kamatemelés is benne lehet a pakliban.

