Szeptembertől jöhet újabb csapás a Telekomra
A fűtési szezon kezdetétől, azaz szeptembertől vagy októbertől további hatósági gáz- és áramárcsökkentés várható, ismételten 10 százalékos mértékben.
Szeptembertől jöhet újabb csapás a Telekomra
A fűtési szezon kezdetétől, azaz szeptembertől vagy októbertől további hatósági gáz- és áramárcsökkentés várható, ismételten 10 százalékos mértékben.
A fejlett részvénypiacokban hisz a CIB
Az idei a befektetési alapok és a fejlett részvénypiacok éve lehet, a feltörekvő országokban és a nyersanyagoknál azonban már látszanak a megtorpanás jelei − hangzott el a CIB Bank szerdai sajtóbeszélgetésén. Hajdu Egon, a CIB Alapkezelő befektetési igazgatója úgy véli, hogy az alapok elsősorban a bankbetétek kárára növekedhetnek, az elmúlt hónapok folyamatai már arra utalnak, hogy elindult a hozamvadászat.
Vihar előtti csend a forintnál?
Csöndes napja volt a forintpiacnak, a hazai deviza szűk sávban ingadozott a főbb valutákkal szemben. Semmilyen makroadat vagy piacmozgató hír napközben nem került napvilágra, a piacok az esti Fed-döntésre és Ben Bernanke beszédére vártak. Amennyiben az amerikai jegybank visszavenne kötvényvásárlási programjából − ahogy arra már tett korábban utalásokat a Fed elnöke −, az egyértelmű üzenet lenne a forint gyengülésére. Az euró 293,7−294,2 forint között ingadozott egész nap, egyértelmű irányt, trendet kár lenne keresni. A dollár hasonlóan hektikus módon, ám szűk sávban, 219,06−219,6 forint között ingadozott, míg a svájci frankkal 238,4 forint környékén kereskedtek. A csúcs 239, a mélypont 238,1 forint volt. Az euró/dollár páros a nap folyamán az 1,3396-os szint körül ingadozott, a nap végén gyengült a dollár, hisz az euró az 1,34-es szint fölé emelkedett. Idehaza az állampapírpiacon csendes, 5−7 bázispontos hozamemelkedésről számolt be az ÁKK majd minden lejáratra, egyedül a féléves és az éves hozamok nem mozdultak az előző naphoz mérten. Ezen a 12 hónapos kincstárjegyek csütörtöki aukciójának eredményei változtathatnak.
Továbbra sincs erő a magyar tőzsdén
Hektikus kereskedés volt szerdán a magyar tőzsdén, a jó nemzetközi hangulat mellett ugyanis még mindig az új adóemeléseket igyekezett helyükre tenni a piac. Bár a BUX pluszban kezdte a napot, ez gyorsan mínuszba fordult, és a dél körüli újabb próbálkozást eltekintve a negatív tartományban forgott szinte egész nap az értéke. Mindez nem is meglepő, ha azt nézzük, hogy az amerikai piacok az elmúlt két nap emelkedését követően mínuszban kezdték a kereskedést, miután a befektetők óvatosabbá váltak a szerda esti amerikai Fed-bejelentés előtt.
Lecsorgással várta Európa a Fedet
Csendes kereskedés jellemezte a nemzetközi piacokat, a szereplők a magyar idő szerint este nyolckor megjelenő Fed-közleményre és az azt követő sajtótájékoztatóra vártak, miután az utóbbi hetekben felerősödtek a kötvényprogram leállításával kapcsolatos félelmek. A program visszafogása elsősorban a feltörekvő piacokra lenne negatív hatással.