BUX 139092.21 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vonattal jár Budapestre? Nagy változás lesz a hétvégén

A Déli pályaudvar helyett Kelenföld lesz a végállomás a szombaton és vasárnap, akárcsak a következő hétvégén. Több járatot is érint.

2023. február 17. péntek, 17:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mávinform tájékoztatása szerint

a Déli pályaudvar és Budapest-Kelenföld között felsővezeték-karbantartás miatt két hétvégén, február 18-án, 19-én és 25-én jelentős korlátozás lesz.

A Bakony, a Göcsej, a Citadella, a Tópart és a Balaton InterCity, valamint a tapolcai sebesvonatok és az oroszlányi S12-es járatok szombaton 7 és 17 óra között, vasárnap 7 és 15 óra között a Déli pályaudvar helyett Budapest-Kelenföld állomásról indulnak és oda is érkeznek.

Verőce és Nagymaros között február 26-ig pálya- és felsővezeték-karbantartást, valamint a bokrok és a vasúti közlekedésre veszélyes fák gyérítését végzik, a Celldömölk-Szombathely vonalon pedig pályakarbantartás miatt közlekednek egyes vonatok módosított menetrend szerint, február 20-án és 21-én. Pótlóbuszok viszik az utasokat a Bakony InterCity helyett Sárvár és Szombathely, a 9 és 15 óra között közlekedő személyvonatok helyett pedig Sárvár és Porpác között.

Hegedűs Szabolcs
Hegedűs Szabolcs
Hegedüs Szabolcs közéleti, külpolitikai és külgazdasági témákkal foglalkozik. Írásaiban az Európai Unió és a régiós országok folyamatait követi, különös tekintettel a gazdasági és politikai összefüggésekre. Pályafutását televíziós és rádiós újságíróként kezdte, az Economx főmunkatársa.

Ez is érdekelhet