BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges maradt a KEG

2013. szeptember 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kissé csökkenő árbevétel mellett növelte veszteségét az első félévben a KEG Nyrt. A hat hónap alatt elért 2,27 milliárd forintos forgalom 1,4 százalékkal volt alacsonyabb a 2012 első felében tapasztaltnál, miközben a társaság nettó eredménye 29,6 százalékkal romlott, így a tavalyi 86,8 milliós veszteség után már 112,4 millió forint volt a mínusz. A cég közleménye szerint a forgalmi és eredményadatok alátámasztják azon megállapításaikat, melyek szerint a vállalat restrukturálásának iránya megfelelő, a kitűzött célokat azonban teljes egészében még nem tudták megvalósítani. A jelentés szerint az anyavállalat árbevétele hét százalékkal csökkent, miközben a KEG leányvállalataként működő Visonka Nyrt. 1,3 százalékkal növelni tudta forgalmát, és továbbra is a csoportszintű bevétel kétharmadát adja.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet