BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken is folytatódott a forint vesszőfutása

2013. június 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Péntek délután 296,30-nál állt a forint az euróval szemben, ez 0,7 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értéknél. A hét utolsó két napján nagyot bukott a forint, hiszen kedden még több hónapos csúcsokat döntött az árfolyam, melynek 285 körül volt a mélypontja. A dollár a hétvége előtt 228,34 forintba került, míg a svájci frankért 238,31 forintot kellett fizetni. A nemzetközi piacon a dollár erősödéséről szólt a pénteki nap, a kereskedés második felében 1,29779-nél állt az euróval szemben, ami fél százalékkal volt alacsonyabb a csütörtökinél.

A forint meglepő bukásának hátterében elsősorban nemzetközi tényezők állnak: a befektetők egyre inkább tartanak a Fed likviditásbővítő programjának leállításától, ezért a feltörekvő piacokról elkezdődött a tőkekivonás. Ráadásul már az Európai Unió túlzottdeficit-eljárásával kapcsolatos pozitív várakozások sem fűtik a magyar devizát, hiszen a bizottság szerdán bejelentette, hogy Magyarország június végén kikerülhet az eljárás alól.

A magyar kötvények másodpiacán is folytatódott a rossz hangulat, a hozamok további 5−16 bázisponttal kerültek feljebb. Egyedül a 12 hónapos diszkontkincstárjegyek piacán volt minimális hozamcsökkenés, a tízéves hozam viszont már az 5,5 százalékot is meghaladta.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet