Az USA történetében soha nem értek el akkora profitot az amerikai bankok, mint január és március között − jelentette a betétbiztosítási alap (FDIC). A 40,3 milliárdos nyereség 15,8 százalékkal haladta meg a 2012. első negyedévit. A sikert árnyaltabbá teszi, hogy csupán a bankok fele, a legnagyobb országos pénzintézetek zárták profittal az év elejét, ami a legrosszabb arány 2009 óta. A nyereséges pénzintézetek állami segítséggel lábaltak ki a 2008-as pénzügyi válságból. További rossz hír, hogy a hitelezés − több negyedéves emelkedés után − január−márciusban csökkent 2012 utolsó három hónapjához képest. A kamatnyereség 2,2 százalékkal, 104 milliárd dollárra esett, ami azt jelenti, hogy a növekvő profitot a szolgáltatási díjak emelésével érték el a pénzintézetek, ami sok panaszt vált ki ügyfeleik körében. További forrása a nyereségnek, hogy csökkentek a bankok rossz hitelei. A FDIC a tavaly év végi 651 helyett csak 612 bankot tart a bajban lévő pénzintézetek listáján. Idén eddig 13 bank ment csődbe, tavaly 51, 2011-ben 92, 2010-ben 157 pénzintézet húzta le a rolót.
