BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Együtt sír a Facebookkal a Nasdaq

2013. május 31. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai tőkepiaci felügyelet (SEC) tízmillió dollár büntetést szabott ki a Nasdaq értéktőzsdére a Facebook tőzsdei kibocsátásának (IPO) elbaltázása miatt. Ez volt a legnagyobb bírság, amellyel a SEC valaha büntette a tőzsdét, amely beállt a Facebook és tanácsadói mellé azoknak az intézményeknek a sorába, amelyek rémálommá tették a közösségi portál egy évvel ezelőtti IPO-ját. A kereskedést rögtön az elején felfüggesztették, mivel az ajánlattevőknek hosszasan várakozniuk kellett, hogy kiderüljön, elfogadta-e a rendszer az ajánlataikat, és ha igen, milyen áron. A SEC szerint ezért felelősség terheli a Nasdaqot is, miután engedélyezte, hogy a kibocsátást egy nem kellően kipróbált, a várt forgalom kezelésére nem jól felkészített rendszerrel hajtsák végre. A tízmilliárdos bírság mindössze három százaléka a tőzsdét üzemeltető Nasdaq OMX Group 2012-es 352 millió dolláros nyereségének. Nagyobb büntetés ennél, hogy a Facebook tőzsdei megjelenése sokak számára keserű emlék marad: a részvények ma is 40 százalékkal 38 dolláros kibocsátási áruk alatt forognak.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet