BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kicsit többet fizet a Mol

2013. május 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 462,22 forint osztalékot fog fizetni részvényenként, ennyi jut ugyanis a saját részvények levonása után abból a 46 milliárd forintból, amit a közgyűlés jóváhagyott. A korábbi, részvényenként 460 forintos osztalék azért emelkedett meg, mert a Mol birtokába visszakerült 371 ezer darab törzsrészvényre május 23-án lejárt az OTP Bank Nyrt.-vel kötött értékpapír-kölcsönzési keretszerződés. Osztalékért a Mol-részvényeket utoljára május 27-ig lehet megvásárolni, a pénzt azonban csak június elején kapják meg a részvényesek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet