A Mol 462,22 forint osztalékot fog fizetni részvényenként, ennyi jut ugyanis a saját részvények levonása után abból a 46 milliárd forintból, amit a közgyűlés jóváhagyott. A korábbi, részvényenként 460 forintos osztalék azért emelkedett meg, mert a Mol birtokába visszakerült 371 ezer darab törzsrészvényre május 23-án lejárt az OTP Bank Nyrt.-vel kötött értékpapír-kölcsönzési keretszerződés. Osztalékért a Mol-részvényeket utoljára május 27-ig lehet megvásárolni, a pénzt azonban csak június elején kapják meg a részvényesek.
