Jelentősen, közel 60 százalékkal esett az Elmű Nyrt. profitja, ami így az első negyedévben alig több mint 1 milliárd forintot tett ki. Az árbevétel is 1,8 százalékkal, 57,1 milliárd forintra esett. A gyorsjelentésben a társaság leszögezi, a hatósági maximált árak erős csökkentése, a forgalom visszaesése, a beszerzési árak nem kellő mértékű mérséklődése még a realizálható éves árrés egyébként engedélyezett mértékének elérését is veszélyezteti. A villamosenergia-értékesítés árbevétel-visszaesésének két fő oka volt, egyrészt az értékesítési átlagár csökkent a 10 százalékos rezsicsökkentés miatt, másrészt erősen visszaesett az értékesített mennyiség is. A beszerzési költségek ugyanakkor 2013-tól már nem tartalmazzák a kát-ot (magas fajlagos költségű, kötelező átvételű energia), de ez a költségcsökkenés az árbevétel visszaesését nem tudta ellensúlyozni.
Gyakorlatilag ugyanezt az indoklást tartalmazza az Émász gyorsjelentése is, az Émász Nyrt. viszont csupán 341 millió forintos nettó eredményt ért el, ami ugyan jobb a több mint 400 milliós tavalyi veszteségnél, ez azonban a leánycégektől kapott osztaléknak köszönhető. Üzemi szinten ezért jobban látszik a romlás, itt a 395 milliós múlt évi nyereség helyett 290 milliós mínuszt szenvedett el az áramszolgáltató, amit azzal a több mint 1 milliárd forintos osztalékkal sikerült megfordítani, amelyet a leányoktól kapott a cég.
