BUX 138747.59 -0,08 %
OTP 45210 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol miatt nem sikerült a nap

2013. május 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délutánra elromlott a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, hisz a reggeli órákban az OTP−Egis páros még felfelé húzta a BUX-ot, a kereskedés második felében viszont a magyar olajmulti lerántotta az indexet. Így a BUX félszázalékos eséssel, 18 613 ponton zárta a napot, pedig a reggeli kereskedést még a vártnál egy kicsit biztatóbb magyar GDP-adat táplálta. Európa ezzel szemben már a délelőtti kereskedésben gyengélkedett az ott nyilvánosságra hozott hasonló makroadatok miatt. A forgalom meglehetősen gyenge volt, nem érte el a hétmilliárd forintot. Egymilliárdon felüli forgalmat a szokásos OTP−Mol−Magyar Telekom trió tudott fölmutatni. A nap kereskedését az Egis gyorsjelentése alapozta meg, amit a délelőtti bejelentés tetézett, miszerint a gyógyszergyártó továbbra is vizsgálódik vállalatfelvásárlás terén Oroszországban. A nap végére a Egis így 3,3 százalékos nyereséget ért el, ami a nagyobb papírok között a legjobb eredmény volt. A nagyobbik gyógyszergyári papír nem bírta tartani az ütemet az Egisszel, a Richter az egész napos kereskedés során 0,04 százalékot \"drágult\", így kerek 34 ezer forintot ér most a részvény. Az OTP a nap végére 4930 forintot ért, ami 0,6 százalékos emelkedés az előző naphoz képest, a délelőtti kereskedésben azonban 4950 forintot is adtak a bankpapírért. A Mol masszív, 2,5 százalékos veszteséggel zárta a napot, a részvény 16 505 forinton állt meg. Nem volt jó napja a Magyar Telekomnak sem, igaz, a 0,3 százalékos napon belüli veszteség nem eget rengető, így a részvény kerek 350 forinton várja a mai folytatást. A kisebb papírok közül kimutatható forgalomban kötöttek üzletet az FHB-ra, a kisebbik bankrészvény 1,3 százalékot erősödött. Megemlíthető még a Zwack 13,9 milliós forgalma, az unikumpapír másfél százalékot esett.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet