Az európai részvénypiacok nyereséggel zártak, a DAX 8339 pontos értékével történelmi csúcsra emelkedett, a napközben közölt, vártnál rosszabb ZEW üzleti bizalmi index ellenére, míg a Stoxx Europe 600 index 2008 júniusa óta nem látott szinten végzett. Az FTSE−100 0,8, a DAX 0,7, a CAC−40 0,5 százalékos nyereséget ért el, a Stoxx Europe 600 indexe 0,5 százalékkal erősödött. A milánói FTSE MIB 0,8, a madridi IBEX−35 0,2 százalékos pluszt ért el. Az európai tőzsdéknek segített egy vártnál jobb eurózónás ipari termelési adat, de nagyobb lendületet az amerikai indexek emelkedése adott David Tepper, az Appalosa Management hedge fund alapító elnökének részvénypiacokra tett pozitív megjegyzése után. Frankfurtban az autógyártók voltak a zászlóshajók, a Daimler 2,7, a Volkswagen 2, a BMW 1,7 százalékkal húzta a DAX-ot. A Deutsche Postnak 3,9 százalékos emelkedést hozott az első negyedéves eredménye. Ezzel szemben a Commerzbank 6,3 százalékkal zuhant, miután egy 2,5 milliárd eurós tőkeemelést jelentett be, hogy visszafizesse a korábbi állami segítséget, illetve hogy a törzstőkéjét felemelje. Londonban a BG Group 3,5 százalékot emelkedett, miután az energiacég bejelentette, hogy a cseppfolyósított gáz üzletágára és a feltárásokra koncentrál a jövőben és a nagyobb fejlesztésekre fordított kiadásait visszavágja. A bányaipari szektor viszont nyomás alatt tartotta az indexet, miután a Barclays az egész szektor kilátását semlegesről negatívra rontotta. Ennek következtében a Rio Tinto 1,1, a Vedanta Resources 2 százalékot esett. Mindkét vállalat a közlése szerint együttműködik a hatóságokkal. Lapzártánkkor a Dow 0,6, az S&P−500 0,9, míg a Nasdaq 0,7 százalékos nyereségben járt. Az S&P−500 indexében az emelkedést a fogyasztói szektor húzta.
