Nem váltotta valóra a kormány az OTP-befektetők rémálmát a tranzakciós illeték további emelésével, de azért nem is zárta ki ezt az eshetőséget. A BUX stagnálás közelében fejezte be a hét utolsó napját. A pesti értéktőzsde irányadó mutatóját a délelőtti komoly esésből a Varga-sajtótájékoztató után rántották vissza nulla közelébe, ám a pozitív tartományban a nap hátralevő részében csak egy pillanatra tartózkodott. Egyedül az OTP hozta valamennyire lázba a befektetőket a hét utolsó napján, hiszen míg a bankpapírral közel nyolcmilliárd forint értékben kötöttek üzletet, addig a többi részvény forgalma együttesen sem érte el a kétmilliárdot. Az OTP a kedvezőnek tűnő kormányzati döntés dacára félszázalékos eséssel fejezte be a napot, 4844 forinton − és ez egészen közel volt napon belüli maximumához, a mélypont viszont több mint száz forinttal alacsonyabban volt. A Mol jegyzése egyáltalán nem változott, maradt 16 550 forinton, igaz, előtte az olajpapír járt jóval alacsonyabban és kicsit magasabban is. Az utolsó kötés a Magyar Telekomra 348 forinton született, ami fél százalékkal alacsonyabb a csütörtöki zárószintnél és a 344 forintos mélyponthoz képest hízelgő; ez is jelzi, hogy nagyot romlott a magyar távközlési vállalat lehetőségeinek megítélése az előző, kiábrándító negyedév és az osztalékfizetés után. Ellentétesen mozgott a két gyógyszergyártó: míg a Richter fél százalékot ment fel, addig az Egis másfelet szánkózott lefelé − igaz, ez utóbbi 260 forintos értékcsökkenéséből 240 forintot az osztalékszelvény levágása indokolt.
