Európában egyedül a DAX maradt mínuszban, míg az USA-ban pluszban zárt a Wall Street pénteken. Heti viszonylatban azonban mindkét kontinensen rosszabbul teljesítettek az indexek. Az FTSE−100 0,7, a CAC−40 1,5 százalékos nyereségben, míg a DAX 0,2 százalékos veszteségben fejezte be a pénteki napot. A Stoxx Europe 600 indexe 0,5 százalékos pluszban zárt. Az előző heti teljesítményhez képest viszont a páneurópai index 2,5, a Footsie 1,5, a DAX 3,7, a CAC−40 2,1 százalékot vesztett, amiben a világgazdaság lassulását sejtető amerikai és kínai makroadatok, illetve egy IMF-jelentés játszott szerepet. Európában a bankok és a bányaipari cégek jelentettek húzóerőt. Az HSBC Holdings 2,4, a Banca Popolare 4,7, a Mediobanca 5,1, az UniCredit 3,6, a BNP Paribas 1,8, a Société Générale pedig 2 százalékkal lett drágább. A sorból a 2,2 százalékkal eső Commerzbank lógott ki, a német bank profitfigyelmeztetett. A DAX-ot még az SAP 3 százalékos esése is lehúzta, a befektetőknek nem tetszett a gyorsjelentés. A bányaipari cégek közül az Eurasian Natural Resources 27 százalékot ugrott, miután a cég egyik alapító részvényese közölte, hogy vételi ajánlatot tesz a cégre, de a vállalatban 26 százalékos részesedéssel bíró Kazakhmys árfolyama is 24 százalékot drágult. Emellett az Anglo American 2,2, a Vedanta Resources 6,1, a Rio Tinto 1,5 százalékos nyereségben zárt. Az USA-ban a Dow 0,1, az S&P−500 0,9, a Nasdaq 0,3 százalékos pluszban zárt pénteken. A heti teljesítményt illetően a Dow és a S&P−500 2,1, a Nasdaq 2,7 százalékos mínuszban maradt. A DJIA-t pénteken az IBM rántotta le csalódást okozó negyedéves jelentésével, részvényei 8,3 százalékot zuhantak. A szintén gyorsjelentő Google és Microsoft kellemes meglepetést okozva 3, illetve 3,3 százalékos emelkedéssel ellensúlyozta az IBM-et.
