BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végül elromlott a hangulat

2013. április 19. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alacsony forgalom mellett fél százalékkal esett tegnap a BUX, a pesti tőzsde irányadó mutatója 17 970 ponton állt meg a piac zárásakor. Délelőtt még jó hangulatban zajlott a kereskedés, ám miután több, a várakozásoknál gyengébb gyorsjelentés látott napvilágot az Egyesült Államokban, valamint a munkaerő-piaci adat is csalódást okozott, a nemzetközi mutatókkal párhuzamosan a BUX is a negatív tartományba bukott. A forgalom alig fele volt az idei − a korábbi évektől messze elmaradó − 9,6 milliárdos átlagnak. A vezető részvények közül egyedül a Mol drágult, ami minden bizonnyal részben annak köszönhető, hogy egyelőre stabilizálódni látszik az olajár. A társaság papírjai az egész napos drágulásnak köszönhetően 1,3 százalékos pluszban vonultak le a parkettről, az utolsó üzlet 16 240 forinton született. Az erősödés persze nem jelent trendfordulót, az árfolyam mindössze a lefelé tartó árfolyamsáv alsó széléről pattant fel némileg. A legnagyobb forgalmat generáló OTP a Matolcsy-nyilatkozat hatására már reggel gyengülő forinttal párhuzamosan mozgott. A bankpapír alacsony, 2,3 milliárd forintos forgalom mellett végül 0,9 százalékos mínuszban végzett. Az egymilliárdos forgalmi határ fölé még felkapaszkodó Richter egész napos esése a szerdai záróár alatt 1,9 százalékkal ért véget, miközben a Telekom 1,2 százalékkal lett olcsóbb. A közgyűlés nem hozta különösebben lázba a CIG Pannónia piacát, az árfolyam igen alacsony forgalom mellett a szerdai zárószinten állt a tegnapi nap végén is.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet