Az MNB elnökének első interjújában elhangzott − egyebek mellett a kéthetes jegybanki kötvényekkel kapcsolatos − kijelentések miatt a forint gyengülésnek indult a főbb devizákkal szemben. Az eurót délután öt óra körül 297,86, a dollárt 228,73, svájci frankot 244,97 forinton jegyezték. Emellett néhány bank új célárfolyamként 310 forintos euróárfolyamot közölt − mondta a Napi Gazdaságnak Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. A dollár a négykor megjelent csalódást keltő amerikai makroadatok miatt 1,3030-as szintről 1,3080-ig gyengült az euróval szemben. A csütörtöki aukción nagy érdeklődés és jelentős hozamesés mellett keltek el a kötvények. A 20 milliárd forintnyi hároméves kötvények hatszoros lefedettség mellett 4,65 százalékos átlaghozamon, és 30 milliárdra megemelt elfogadott mennyiség mellett keltek el. A 15 milliárd forinttal meghirdetett ötéves kötvényeket 5,2-szeres érdeklődés mellett 5,09 százalékos átlaghozammal vitték el. Az ÁKK 22,5 milliárdra emelte az elfogadott mennyiséget. A 8 milliárd forintnyi 15 éves papírok 2,6-szeres lefedettség és 5,66 százalékos átlaghozam mellett keltek el. Az ÁKK 10 milliárd forintra emelte az elfogadott mennyiséget. A másodpiacon 2−12 bázisponttal csökkentek a hozamok, a referenciaátlag 4,08 és 5,67 százalék között szóródik.
