Nem tett jót az egyébként is kockázatkerülővé váló globális piaci hangulatnak, hogy Németországban a vártnál jóval nagyobbat romlott a gazdasággal kapcsolatos várakozásokat követő ZEW üzleti hangulatindex − így nem meglepő, hogy a vörös zónában indították a napot a főbb európai tőzsdék.
A hangulatra rátett, hogy a meglepően rossz makroadat mindössze egy nappal később jelent meg az ugyancsak csalódást keltő kínai GDP-nél, így ismét felerősödtek a globális gazdaság válságból való kilábalásának lassúsága miatt aggódók. Bár később több jó hír is megjelent, így például az elemzők által vártnál jobban nőtt az Egyesült Államokban a megkezdett házépítések száma márciusban és az országban a vártnál jobban nőtt az ipari termelés is, a nap végére mégis a vörös zónában ragadtak az indexek. A londoni FTSE−100 végül 0,6 százalékos veszteséggel zárta a napot, de 0,4 százalékot esett a frankfurti DAX, illetve 0,7 százalékot a párizsi CAC−40 is.
Nem sikerült fényesen a kereskedés a periféria tőzsdéin sem, a madridi IBEX−35 0,8 százalékot, míg a milánói FTSE-MIB 0,6 százalékot bukott. Az amerikai tőzsdékre már jobban hatottak a hazai makroadatok, így a hétfői nagy mínuszok után − melyek az év eddigi leggyengébb kereskedelmi napját jelentették − lapzártánkra jelentős pluszba kapaszkodtak az indexek: a Dow Jones ipari átlaga 0,8, a Nasdaq 1,2, az S&P−500 pedig 1,1 százalékos pluszban állt ekkor.
A vállalati hírek közül érdemes kiemelni a Goldman Sachs, illetve a Coca-Cola vártnál jobb negyedéves jelentéseit: előbbi − bár a válság előtti teljesítmény még messze van − remek évkezdést tudhat magáénak, míg utóbbi a vártnál kisebb profitcsökkenéssel zárta az első negyedévet, főként annak köszönhetően, hogy két hagyományos piacán, az USA-ban és Japánban növelte eladásait.
