BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsonyban erősítene a Ryanair

2013. április 11. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Ryanair légitársaság 2014-ben vagy 2015-ben légibázist nyitna a pozsonyi repülőtéren − közölte szerdai szlovákiai sajtótájékoztatóján Michael O\'Leary, az ír társaság vezérigazgatója. A Ryanair első embere hozzátette, szeretnék legalább megkétszerezni pozsonyi forgalmukat, azaz évi 2-2,5 millió utast szállítanának szlovákiai járataikon, ennek érdekében 2-3 repülőgépet állítanának szolgálatba. Ivan Trhlík, a pozsonyi M. R. Stefánik repülőtér igazgatója megjegyezte, a szlovák főváros javasolta a Ryanairnek a légibázis kialakítását. Ennek kimondatlan oka, hogy a pozsonyi légikikötő éves kapacitása a kibővítés után eléri az 5 millió főt, miközben a kihasználtsága ennek kevesebb mint 50 százaléka. Michael O\'Leary is az új terminál átadásával magyarázta a légibázis létrehozásának tervét, illetve azzal, hogy a légikikötő új vezetésének sokkal rugalmasabb a hozzáállása. A Szlovákiában 2005-től tevékenykedő Ryanair tavaly a Pozsonyból indított járatokon 875 ezer utast szállított, ami éves szinten 134 ezer személlyel, illetve 13,3 százalékkal kevesebb a 2011-es utasforgalomhoz képest.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet