BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokallta fizetését a Raiffeisen-vezér

Visszautalta a banknak 2012-es jövedelme egy részét, kétmillió eurót Herbert Stepic, a Raiffeisen Bank International vezérigazgatója − írta kedden egy osztrák napilap.

2013. április 10. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszautalta a banknak 2012-es jövedelme egy részét, kétmillió eurót Herbert Stepic, a Raiffeisen Bank International (RBI) vezérigazgatója − írta kedden az osztrák Der Standard. A bécsi székhelyű nemzetközi bankcsoport vezetőjének jövedelme 2012-ben prémiumokkal együtt 4,9 millió eurót tett ki − írta lap. Stepic a munkatársainak írt levelében úgy fogalmazott, fizetése \"túl magas\" és nem egyezik \"egyéni felfogásával és a bankcsoport alapvető értékrendjével\". A bankár nemrégiben kétmillió eurót visszautalt az RBI-nek, mint írta, \"erkölcsi kötelezettségből és a vállalaton belüli szigorú takarékossági intézkedésekhez való hozzájárulásként\".

A bankszakember közlése szerint egy részvényopciós program és a kiemelkedően jó 2011-es év alapján kiutalt prémiumok emelték meg a fizetését. Sajtóértesülések szerint előzőleg a bankon belül zúgolódást váltott ki Stepic 4,9 milliós keresete, már csak azért is, mert a 2009-ben kapott 1,75 milliárd eurós állami tőketámogatást még nem fizette vissza a pénzintézet.

Az RBI szerdán nyilvánosságra hozandó éves jelentésében − amelyben egy osztrák törvény alapján most először a bankvezetők javadalmazását is részletesen feltüntetik − még az eredeti összeg szerepel majd. A visszautalt összeget a 2013-as mérlegben a \"rendkívüli bevételek\" között könyvelik majd el. Az RBI igazgatóságának együttes jövedelme 11,8 millió euró volt tavaly a Der Standard szerint, 43 százalékkal magasabb, mint 2011-ben.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet