BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb vezetői válság a HP-nál

2013. április 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csupán két héttel azután, hogy kis többséggel újraválasztották posztjára, lemondott a Hewlett-Packard (HP) elnöki tisztéről Raymond J. Lane. Példáját követte két további igazgatósági tag, akik a márciusi részvényesi közgyűlésen nem kapták meg a szavazatok 60 százalékát. A cég elnöke átmenetileg Ralph Whitworth aktivista részvényes lesz, akit Meg Whitman vezérigazgató protezsáltjának tartanak. Elemzők szerint Whitman a vezetőség átrendezésével egy év haladékot kapott a befektetőknek tett ígéretei teljesítésére. A vezérigazgató azt vállalta, hogy 2014-re enyhén nyereségessé teszik a HP-t, majd ezt követően erőteljes növekedési pályára állhat a vállalat. Lane, aki az igazgatóság tagja marad, 2010-ben csatlakozott a világ legnagyobb pc-gyártójához. Nagy támogatója volt Léo Apotheker korábbi vezérigazgatónak, aki tető alá hozta a brit Autonomy szoftvercég felvásárlását, ami nyolcmilliárd dollár veszteséget okozott a vállalatnak. A két távozó igazgatósági tag az elmúlt évtized közepe óta páholyból nézhette végig a HP egymást követő vezetési válságait és botrányait.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet