BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horváth Bélának megköszönnék a CIG-nél

A részvényesek jelentős része visszahívná az ötletgazdát, Horváth Bélát a CIG Pannónia Életbiztosító igazgatósági elnöki posztjáról − derült ki a soros közgyűlés elé kerülő részvényesi indítványokból.

2013. március 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. közgyűlése előtti előterjesztés szerint Horváth Béla elévülhetetlen érdemeket szerzett a társaság alapításában és eddigi működésében, ám a megváltozott piaci körülmények, a társaság további fejlődésének, versenyképességének biz­tosítása miatt új struktúrában kellene gondolkodni. A hírek szerint a biztosító igazgatóságát Csurgó Ottó vezérigazgató irányítaná a továbbiakban. Az igazgatóságba visszatérne Mikó Gyula, mellette a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő és a Keler korábbi vezérigazgatóját, Horváth Gergely Domonkost, valamint Király Máriát jelölték még a kibővítendő igazgatóság tagjának. Horváth jól láthatóan válságmenedzseri erényeit villanthatja fel a társaságnál, Király Mária a gazdálkodás normalizálása és a további költséggazdálkodás terén lehet hasznos a CIG Pannónia számára, míg Mikó Gyulára egyértelműen biztosításpiaci ismeretei miatt számítanának a javaslattevők − ő azonban az operatív irányításba már nem térne vissza.


Napi grafikonok

Bár érkezett részvényesi in­dítvány Járai Zsigmond felügyelőbizottsági elnök visszahívására is, ám megfigyelők szerint a javaslatot nem támogatja majd a részvényesi plénum. A felügyelőbizottság éves jelentése szerint a társaság költséggazdálkodása nem volt kellően takarékos, a menedzsment a piaci változásokra nem mindig tudott megfelelő választ adni, és működése során olyan szabálytalanságok is történtek, amelyek a vezetés nem kellően megalapozott és körültekintő döntéseinek következményei. A piacon például furcsának találják, hogy a CIG az elmúlt év során többször cserélte le vezető biztosításmatematikusát (aktuáriusát), a legújabb megbízott, Hámori Balázs tevékenységi engedélyét január végén adta ki a felügyelet.

A közgyűlés dönt majd az eddigi igazgatósági és fel­ügye­lő­bizottsági tiszteletdíjak csökkentéséről, a külső igazgatósági tagok díjazása pedig havi 150 ezer forint lenne a javaslat szerint. Az igazgatóság azt javasolja a részvényeseknek, hogy a társaság a 2012-es üzleti éve után ne fizessen osztalékot. Az előterjesztés szerint nem kerül sor a 2012. szeptember 24-i kamatozó részvénykibocsátásból származó 34,214 millió forint kamat kifizetésére sem, mivel az osztalékfizetés törvényi feltételei nem állnak fenn a tavalyi évet 49,408 milliárd forintos mérlegfőösszeg mellett 2,168 milliárdos veszteséggel záró társaságnál.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet