Negatív hangulatban telnek mostanában a kereskedési napok a hazai börzén. A Ciprust övező bizonytalanság és az S&P hitelminősítő lépése erősen rányomta bélyegét az árfolyamokra. Mindössze egyetlen emelkedő nap rajzolódott ki a BUX grafikonján az utóbbi időben, amit gyorsan le is radírozott a piac. Ráadásul napról napra újabb minimumra esett a kurzus és 17 900 pontnál érte el közel három hónapos mélypontját. A közeljövőre nézve sem túl rózsás a helyzet, a BUX látványosan alulteljesíti a száguldó nemzetközi börzéket és további lejtmenetnek is nagy a valószínűsége. A csökkenő trendben mozgó index a 17 600 pontos lokális minimumot is megérintheti rövid távon, jelenleg nincsenek fordulós jelzések a grafikonon. A BUX hosszabb távú képe úgy fest, hogy az év eleji meredek emelkedést már szinte teljes egészében visszaadta a piac és a hosszabb távú emelkedő trendcsatornából is kiesett az árfolyam. Hetek óta az eladók célkeresztjében van az OTP, a 4930 forintos lokális tető megérintése óta megállíthatatlanul zuhan az árfolyama. Az elmúlt hónapokban egy fej és vállak alakzat is kialakult a grafikonon, amely a nyakvonal törésével megerősítést nyert. Ez alapján pedig 4150 forint környékéig zuhanhat rövid távon a bankpapír. A következő támasz 4400 forintnál található, amelynek törésével megnyílik az út az előbb említett szintig. Nincs tehát jó formában az OTP és továbbra sem látszanak jó vételi pontok a grafikonon.
Napi grafikonok
A Mol piacán is az eladók uralkodnak, a legutóbbi pozitív korrekció március elején volt, azóta megállás nélkül esik az olajpapír. A legutóbbi mélypont sem tudta megfogni az árfolyamot, a következő támasz 16 100 forintnál található. Rövid távon csökkenő trend van érvényben, és egyelőre nincsen olyan jelzés, ami azt sugallná, hogy az árfolyam megfordulna.
A nagyobbik gyógyszerpapírt sem kímélik az eladók, a Richter árfolyama két héttel ezelőtt kapott egy újabb löketet lefelé, amelynek során közel másfél éves mélypontra süllyedt. A grafikonról masszívan süllyedő trend olvasható le, és fordulós jelzések hiányában nagyobb pozitív korrekcióra jelenleg nem érdemes számítani. Az elmúlt hónapokban közel 20 százalékot veszített értékéből az árfolyam, ennek ellenére van még tér lefelé, a következő erősebb támasz 32 000 forintnál található.
A fenti sorok viszont már nem igazak a kisebbik gyógyszergyártó, az Egis árfolyamára. Meredek emelkedő trendben mozog a kurzus jó pár hónapja és ezalatt 13 600 forintról 19 000 forint fölé menetelt az Egis. Az elmúlt hetekben oldalazás rajzolódott ki a grafikonon, és amennyiben sikerül a 18 400 forintos támaszról elrugaszkodnia felfelé a kurzusnak, folytatódhat az emelkedő trend, első körben a 19 400 forintos sávtetőig, ezt követően pedig 20 000 forintig.
A Magyar Telekom a múlt héten ismét talpra állt és hirtelen fordulat után visszaemelkedett a 416 forintos ellenállás alá. A papír nem volt mostanában a befektetők kedvence, ezért még kérdéses, hogy ezúttal hogyan viselkedik a szint megérintése esetén, mert az utóbbi három alkalommal erőteljes zuhanás indult a szint elérését követően. Ezért pozitív jelzés lenne, ha ezúttal sikerülne 416 forint felett zárnia az árfolyamnak, mert ebben az esetben a 435 forint is elérhető közelségbe kerülne.
