BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

306 forint felett is járt az euró

2013. március 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar deviza kedden is folytatta gyengülő szériáját, amihez muníciót a belföldi események biztosítottak. Az euró jegyzése 301,64 körüli szintről indult reggel és késő délutánra − áttörve a 305-ös technikai szintet − 306,45 forintnál érte el napi mélypontját. A dollárért 1,5 százalékos gyengülés után 235 forintot adtak, 1,3035 dolláros euróárfolyam mellett. A svájci frankot 248,30 forinton jegyezték. Ez már inkább a végjátéknak tűnik − vélekedett a Napi Gazdaságnak Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. A szakember szerint a piac már az elmúlt hetek rossz híreit mind beárazta, így az euró árfolyama a 301−302 forint körüli szintekre térhet vissza. A forinttal együtt hazánk megítélése is rohamosan romlik, hiszen a múlt hét végén még 310 bázispont körül álló ötéves magyar cds-felár a 334 pontos értéket közelítette kedden. A kötvénypiacon az ÁKK csökkenő hozam mellett sikerrel adott el 60 milliárd forintnyi 3 hónapos kincstárjegyet, míg a másodpiacon a három és hat hónapos, illetve a hároméves papíroknál 1−2 bázisponttal csökkentek, míg a többi futamidőnél 1−3 bázisponttal nőttek a hozamok. A referenciaátlag 4,82 és 5,72 százalék között szóródott.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet