A forint hétfői gyengülésében az is szerepet játszott, hogy Matolcsy György, az MNB újdonsült vezetője múlt héten számos hatáskört elvont az alelnököktől, de nagy figyelmet kaptak az alkotmánymódosítás körüli hírek is − közölte a Napi Gazdaság érdeklődésére Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. Mint mondta, ezután esni kezdett a forint, amit csak Varga Mihály új nemzetgazdasági miniszter első hivatalos sajtótájékoztatója állított meg, ahol a tárcavezető bejelentette, hogy szükség esetén közbelép a kormány és nem engedi tovább gyengülni a hazai fizetőeszközt. Egy ilyen típusú bejelentés egy ekkora gyengülés után várható volt Ruzsonyi szerint, aki azt is elmondta, hogy ha tovább esik a forint, akkor minden valószínűség szerint az MNB is elkezdi megnyugtatni a piacokat. Mindennek megfelelően délután fél ötkor egy euróért 301,4, egy dollárért 231,7, egy fontért 345,4, egy svájci frankért 244, míg a japán jenért 2,4120 forintot kértek. Vegyesen változtak a hozamok az állampapírok másodpiacán: a három hónapos diszkontkincstárjegyek hozama 1 bázisponttal csökkent, a többié pedig stagnált vagy 8−10 bázisponttal nőtt. A referenciaátlag így 4,75 és 6,49 százalék között szóródik.
