Amerikai (és kínai) adatokra mozdultak a tőzsdék a hét utolsó napján. Bár alapból emelkedéssel kezdték a napot az európai indexek, a végső lökést az adta meg, hogy az Egyesült Államokban a vártnál több állás jött létre a mezőgazdaságon kívüli szektorokban, illetve − négyéves rekordot döntve − ugyancsak nem várt módon a munkanélküliség is csökkent. Bár egyesek annak a félelmüknek adtak hangot, hogy a kimagaslóan jó makroadatok miatt az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed talán az eddig tervezettnél hamarabb kezdi el leállítani gazdaságösztönző programjait, a félelmeket végül legyőzte az optimizmus, amelyet az is támogatott, hogy a kínai export 21,8 százalékkal gyarapodott egy év alatt − ezután pedig sok kereskedő gondolta úgy, hogy most már kevésbé kell aggódni a globális gazdaság miatt. Mindezeknek köszönhetően a londoni FTSE−100 0,7, a frankfurti DAX 0,6, a párizsi CAC−40 pedig 1,2 százalékot erősödött a hét utolsó napján. Jól sikerült a hét lezárása a perifériaindexeknek is, hiszen a milánói FTSE-MIB 1,6, míg a madridi IBEX−35 2,8 százalékkal gyarapította értékét. A tengerentúli makroadatok az amerikai tőzsdei nyitás előtt egy órával jelentek meg, ez pedig az egész napos teljesítményre jó hatással volt, így záráskor az S&P−500 mindössze néhány pontra zárt a mindenkori csúcsot jelentő 1576,09 ponttól, miután 0,4 százalékos emelkedéssel, 1551,18-ig erősödött. A Dow Jones ipari átlaga félszázalékos pluszt ért el, amivel sikerült rekordot döntenie (14 397,07 pont), míg a Nasdaq ugyancsak 0,4 százalékkal zárt napi kezdőértéke felett. A DJIA így 2,2 százalékot hízott a héten, akárcsak az S&P−500, a Nasdaq pedig 2,4 százalékos emelkedéssel büszkélkedhet.
