Pénteken a piaci hangulatot jelentősen befolyásolta a G20 pénzügyminisztereinek és jegybankárainak moszkvai ülése, amelynek egyik fő fókusza az egyre erősödő árfolyamfeszültségek megvitatása volt, valamint néhány, többnyire pozitív meglepetést okozó tengerentúli makroadat − ezek átmenetileg segítettek az európai piacoknak is. A nap végére azonban beestek a tőzsdeindexek az öreg kontinensen, csak az FTSE−100-nak sikerült a pozitív zónában zárnia, de annak is csak egy ponttal. A DAX 0,5, a CAC−40 0,3 százalékos mínuszban zárt. A heti teljesítményt tekintve az FTSE−100 1, a CAC−40 0,3 százalékot nyert, míg a DAX 0,8 százalékot vesztett. A Stoxx Europe 600 indexe 0,3 százalékkal gyengült pénteken, amivel az index az előző heti szintjén stagnált. A periféria indexei közül a milánói FTSE MIB 0,3, a madridi IBEX−35 1,2 százalékos veszteségben zárt. Pénteken a nemesfém-kitermelő cégek papírjai voltak a legnagyobb vesztesek között a Citigroup leminősítései miatt. A Randgold Resources 3,8, a Frensnillo 6,3, a Petropavlovsk pedig 4,8 százalékot zuhant. Az E.On 1,3 százalékot esett, miután a cég eladta a részesedését egy finn nukleáris projektben. A Renault 3,5 százalékkal drágult egy JP Morgan-felminősítés után. A Commerzbank papírjai 1,2 százalékkal kerültek feljebb gyorsjelentése nyomán. Az USA-ban a Dow 0,1 százalékos nyereségben zárt, míg az S&P−500 0,1, a Nasdaq 0,2 százalékot vesztett értékéből. Itt a makroadatok és a G20-as találkozó mellett egy kiszivárgott Wal-Mart-email vált hangulatbefolyásolóvá. Utóbbi hatására bezuhantak az indexek, ugyanis abban a felső vezetők \"teljes katasztrófa\"-ként jellemezték a februárt. A hír után nem sokkal a Wall Street-i mutatók elkezdtek ugyan felfelé kapaszkodni, de csak a Dow-nak sikerült a pozitív zónába kúsznia.
