Az olasz és a spanyol belpolitikai helyzet mellett a Commerzbank várakozásoknál rosszabb számai borzolták a kedélyeket a hét első kereskedési napján. Emellett egyre többen vélik úgy, hogy ideje lenne egy korrekciónak is az elmúlt időszak jelentős árfolyam-emelkedését követően.
Mindez jelentős esést hozott a részvénypiacokon, ami meglátszott a magyar börzén is. Elsősorban az OTP szenvedte meg a nemzetközi hangulat romlását, ami nem is véletlen, hiszen a múlt hét pénteken a Raiffeisen is profitfigyelmeztetésre kényszerült. Az OTP árfolyama így több mint 2 százalékot esett, végül 4521 forinton zárta a kereskedést. A forgalom is nagyon alacsony volt, a bankrészvényre alig több mint 3 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket, de a teljes mennyiség is éppen hogy meghaladta az 5 milliárd forintot.
Nagyot fordult napközben a Magyar Telekom is, amely 420 forint közelében is járt a nap elején. Vevők hiányában azonban az eladók végül 409 forintig ütötték vissza az osztalékpapír árfolyamát, ami ugyan csak 1,2 százalékos csökkenést jelentett, de ezzel is a kritikus 410 forintos szint alá zárt be a papír, ami nem sok jót jelent a jövőre nézve.
Az olajár esésével párhuzamosan 1,1 százalékot csökkent a Mol-részvény árfolyama is, a papír 18 350 forinton zárt. A héten a várakozások szerint jó számokkal előrukkoló Richter úszta meg a legjobban a napot, árfolyama ugyanis csupán 0,2 százalékkal került lejjebb, s 36 720 forinton zárt.
Az E-Star részvényeinek kereskedését 15 százalékos zuhanásnál, 222 forinton függesztették fel, miután délután elkezdődött a hitelezőkkel az egyeztetés. Érdemi információ a piac zárásáig nem érkezett, így nem is engedték vissza a parkettre a papírt.
