A forint 292 feletti árfolyamon indította a pénteki napot az euróval szemben, ezután pedig többször is megpróbált benézni 291,5 alá − közölte a Napi Gazdaság érdeklődésére Csajbók Róbert, az ING devizakereskedője. Mint mondta, hiába volt eladói roham, egyelőre nem sikerült áttörni ezt a jelenleg igen erősnek tűnő szintet, pedig ha sikerülne, akkor könnyen 290 alá is benézhetne a hazai fizetőeszköz. A héten − amennyiben marad a pozitív piaci környezet − egy esetleges devizakötvény-kibocsátással akár ez is elérhetővé válhat − véli a szakértő. Az áttörést pénteken az is nehezítette, hogy az euró−dollár árfolyam délután rövid időre 1,36 alá is benézett. Délután fél öt felé azonban ismét 1,36 fölött volt az árfolyam, ekkor egy dollárért 213,4, egy fontért 336,6, egy svájci frankért 235,9, míg a japán jenért 2,3117 forintot kértek. Nagyrészt csökkentek a hozamok a pénteki másodlagos állampapírpiacon, a legnagyobb esést (12 bázispont) a három hónapos diszkontkincstárjegynél regisztrálta az Államadósság Kezelő Központ. A többi állampapír hozama vagy stagnált, vagy 1−4 bázisponttal csökkent, így 5,25 és 6,35 százalék között mozognak a referenciahozamok.
