Erős negyedévet zárt a profit soron az Exxon Mobil a múlt év végén, a cégcsoport egy részvényre jutó eredménye ugyanis 2,2 dollár lett, ami 10 százalékkal magasabb, mint amennyit az elemzők vártak. Üröm az örömben, hogy a 115,2 milliárd dolláros árbevétel 2,5 százalékkal alacsonyabb lett, mint amennyit a szakértők reméltek. A vártnál nagyobb profit a kutatásból és kitermelésből származott, itt ugyanis pont 10 százalékkal sikerült meghaladni a becsléseket, ami 7,8 milliárd dolláros nettó eredményt jelentett. Az Exxon 4,29 millió hordó olaj egyenértékű szénhidrogént termelt ki a negyedévben, ez némileg elmaradt a várakozásoktól. A finomítói környezet is javult a cégnél, ugyanúgy, ahogyan a Shellnél, erre azonban számítottak a szakértők, így itt az elvárt számokat hozta az amerikai óriáscég.
Gyengén muzsikált viszont a Chevron, a gyorsjelentését szintén pénteken közlő társaság árbevétele és profitja egyaránt elmaradt a várakozásoktól. A gond elsősorban az árbevétellel volt, hiszen az több mint 17 százalékkal múlta alul a várakozásokat. Az Exxonhoz hasonlóan a költséghatékonysága jobb lett a cégnek, mint ahogyan azt remélték, a profit ugyanis csak 2,6 százalékkal csökkent, ami részvényenként 2,98 dollárt jelentett.
