BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végére elfogyott a lendület

2013. január 31. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól kezdte a szerdai napot a magyar tőzsde, az OTP újabb lokális csúcsra is futott, ráadásul növekvő forgalom mellett. Délután ugyanakkor a várakozásoknál rosszabb amerikai GDP-adatra adni kezdték a bankrészvényt. A napközben 4775 forinton is megforduló papír végül 4630 forinton zárta a kereskedést, ami 1,2 százalékos mínuszt jelent, 8 milliárd forintos forgalom mellett. Ennél sokkal jobban megúszta a szerdai kereskedést a Magyar Telekom, amely 408 forinton stagnált, igaz, napközben ez a papír is volt jóval magasabban, 413 forinton. Szintén előző napi záróárán fejezte be a kereskedést a Richter, ez 37 200 forintos árfolyamot jelentett az utolsó kötésben. A Mol viszont az emelkedő olajár ellenére 0,5 százalékot esett, ami 18 600 forintos árfolyamot jelentett a zárásban.
A BUX így hiába töltötte a nap nagy részét pluszban, végül 0,6 százalékkal, 19 394 pontra csökkent az értéke. Az optimizmus ennek ellenére még érezteti a hatását, hiszen a decemberi határidős lejáratnál csupán 0,3 százalék volt a visszaesés, ami 20 024 pontot jelentett. Az Egis árfolyama 0,5 százalékkal, 18 700 forintra nőtt, míg a vezetőváltást bejelentő FHB papírja 0,2 százalékkal, 425 forintra drágult. Tovább száguld az E-Star, a befektetők újabb 15 százalékot húztak a részvény árfolyamán, ami 198 forintos záróárat jelentett. A részvény árfolyama pár nap alatt annak ellenére duplázódott meg, hogy semmilyen pozitív hír nem jelent meg a társasággal kapcsolatban. A Plotinus is szépen menetel, szerdán már 2180 forinton zárt, ami 2,6 százalékos pluszt takart. Öt százalékot esett viszont az AAA Auto, amely 257 forintig csúszott le, míg az Est Média már csak 20 forintot ért záráskor, ami szintén közel 5 százalékos visszaesés.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet